#steam #linux #pcmasterrace…

#steam #linux #pcmasterrace #tombraider #doom

Przetestowałem dzisiaj dwie gry na Steam Play, a mianowicie Shadow of the Tomb Raider i DOOMa. Pierwsza z nich nie jest wspierana przez Steam Play oficjalnie, druga jest.

DOOM działał perfekcyjnie. Żadnych błędów, ustawienia graficzne na max (identycznie jak na Windowsie), chętnie sobie przejdę jeszcze raz na swoim domyślnym systemie operacyjnym.

Shadow of the Tomb Raider …

pokaż spoiler działał dobrze (ʘ‿ʘ) Byłem baaaaaaardzo zdziwiony jak gra się normalnie uruchomiła i, co prawda przez moment był czarny ekran zanim menu się wczytało, i na początku gra lekko się zacinała, ale po jakiś 5 minutach krążenia w kółko wszystko zaczęło chodzić płynnie. Myślałem początkowo, że to problem z wczytywaniem mapy, czy coś, ale kompletna zmiana otoczenia przez szybką podróż nie spowodowała ponownego zacinania się gry. Dopiero po zamknięciu jej i uruchomieniu ponownie znów trzeba było te 5 minut poczekać.

To jest duży krok ku pozbyciu się Windowsa jako monopolisty #pcmasterrace. Jeszcze kilka lat i Proton może zostać poważnym konkurentem w tej dziedzinie.