Ostatnio miałem trochę więcej…

Ostatnio miałem trochę więcej czasu niż zwykle. Jakiś czas temu straciłem pracę przez #covid i popadłem w depresję przez co później odeszła ode mnie dziewczyna po wielu latach związku. Nie mogłem tego przeżyć, więc sięgnąłem po #samobojstwo z którego zostałem odratowany. Po średnio przyjemnej dwutygodniowej wizycie w zakładzie psychiatrycznym pod przymusem jakoś żyję na tabletkach. Nie o użalanie się jednak tutaj chodzi. Miałem ambicje i uczyłem się wcześniej #programowanie aby jakoś się rozwijać i w przyszłości sięgnąć po pracę w tym obszarze. Mimo że moje marzenia legły w gruzach to pisałem program który teraz miałem czas dokończyć.

Oto Janush – prosta aplikacja do śledzenia cen w sklepach internetowych, serwisach aukcyjnych i serwisach z ogłoszeniami. Działa z #allegro, #amazon, OLX, ebay i różnymi sklepami internetowymi, gdzie dostępna jest nazwa i cena produktu, np. castorama.pl i kilku innych sklepów z których korzystam. Zasada działania jest prosta: wklejasz link do oferty/produktu, Janush wytęża swe czujki aby wydobyć nazwę produktu, jego cenę oraz walutę po czym będzie jej pilnować jak passata pod blokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdzając cyklicznie (domyślnie 15 minut) czy nic nie uległo zmianie. Jeśli nazwa produktu, lub jego cena się zmieni – otrzymasz powiadomienie (możliwe skonfigurowanie powiadomienia e-mail). W tych czasach może być szczególnie pomocny, na przykład do śledzenia cen mieszkań.

Ma różne bajery jak wykres zmian cen, eksport historii zmian do pliku CSV itd.

Do napisania tego programu skłoniły mnie fałszywe wyprzedaże i nieuczciwe praktyki różnych sprzedawców. Teraz, jak wiem że będę szykował się do jakiegoś zakupu, daję wcześniej znać Janushowi żeby zbadał czy nic nie śmierdzi.

Nie wiem, pewnie mało kto zobaczy ten wpis bo nie jestem nikim znanym ale jak chociaż jednej osobie się przyda to będę szczęśliwy. Program jest w pełni darmowy. Link do dotacji jest na stronie, niczego innego nie potrzebuję. Może nie jest to nic specjalnego, tak jak ostatnie świetne gry wykopków, ale włożyłem w niego naprawdę dużo pracy i serca, dlatego nie chciałem zachowywać go dla siebie.

Janush nie działa wszędzie bo pisałem go na własne potrzeby. Między innymi ma trudności w działaniu na sklepach opartych o SPA (Single-Page application) gdzie treści ładowane są dynamicznie, jednak w przyszłości zostanie to poprawione.

Jak się jakoś z tego podniosę, to planuję zrobić kompilacje na #linux bo z .NET Core to nie powinno stanowić problemu, później ogarnę to repozytorium i opublikuję kod abyśmy wspólnie mogli go rozwijać. Trzymajcie kciuki.

#koronawirus #pracbaza #praca #depresja