Od pół roku siedzę w całości…

Od pół roku siedzę w całości w eko #apple ( #iphone + #macbook + #ipad + #applewatch + #airpods ).

I z komputerów korzystam z 15 lat (połowa czasu linuks, połowa windows) , ale jakość którą daje mi tkwienie w tym ekosystemie jest naprawdę fajna i dość wysoka. Niestety nie widać tego na pierwszy rzut oka.

macbooka pro mam od roku, klawiatura motylkowa ostatniej generacji, i odpukać ale narazie żadnych problemów. System jest mega stabilny, problemów żadnych. Na #windows oraz #linux zawsze się coś pierdoli, coś jest niestabilne i tak dalej. Tu nie ma tego problemu. Wcześniej korzystałem z aira z 3-4 lata i same, wróciłem na linucha i windowsa ale nie dałem rady i wróciłem znowu na maca. Oczywiście pierwsze kilka miesięcy z maciem to ból straszny bo zmiana nawyków.

iphone dla mnie okazał się rozczarowaniem trochę bo jakość nie jest dużo większa niż telefon na androidzie, ale narazie wszystko jest ultrapłynne i jeśli będzie tak przez kolejne 2 lata to może rzeczywiście opłacało się go kupić, a tak gdybym nie chciał tkwić w ekosystemie apple to nie wiem czy bym kupił.

ipad to naprawdę dobry sprzęt, świetny notatnik, dużo fajnego oprogramowania. Miałem kiedyś tablety na #android ale to jakiś niewypał był, zaryzykowałem kupiłem najtańszego ipada żeby sprawdzić i to strzał w dziesiątke.

apple watch fajne urządzenie ale jeśli jesteś zdrowotnym freakiem albo jeśli bardzo interesujesz się produktywnością, dla większości ludzi jednak imo to kiepski zakup jak większość smartwatchy

i czarny koń czyli airpods, najdroższe słuchawki jakie miałem i z jednej strony najbardziej genialne a z drugiej strony ostro za drogie słuchawki. Jakość dźwięku jak w słuchawkach bezprzewodowych za 100-200 zł, ALE i to jest wielkie ALE oferują one bezproblemowe przełączanie się między wszystkimi urządzeniami apple to jest ultra ficzer i szczerze kurde to zmienia wszystko, ale to trzeba wypróbować samemu. tylko jeśli masz jedno urządzenie apple jak iphone to nie wiem czy warto.