Mireczki z #linux! W…

Mireczki z #linux! W nawiązaniu do tego wpisu chcę pochwalić się moimi osiągnięciami 😀

Pop!_OS stoi, żadne tam GNOME, ale prawilna Plasma ᕦ(òóˇ)ᕤ

Wygląda naprawdę nieźle i, muszę przyznać, to pierwszy Linux, którego używam więcej niż dwa dni. Mam go już cztery, a co więcej, jestem bardzo zadowolony! Oprócz pewnego przestawienia się z Microsoft Office na Libre to, w zasadzie, nie czuję specjalnej różnicy czy Windows czy Pop.
Filmy, poszukiwanie plików (wbudowana poszukiwarka obsługująca HDD oraz partycje SSD zarezerwowane dla Windowsa, czyli taki trochę Everything), Internet, pisanie prac (bo o to tu chodzi xd) – wspaniale. LoLa czy Tibię (to drugie prostsze, stawiałem już na pozostałych pięćdziesięciu testowanych dystrybucjach) zapewne i tak znajdę do zainstalowania.

Jedyne, co mnie nieco niepokoi to fatalna łączność Wi-Fi. Szczególnie w mojej piwnicy było słabo nawet na Windowsie, a tutaj to widzi i nie chce złapać.

pokaż spoiler Poczekaj, jeszcze będziesz ze skowytem czołgać się do Windowsa XD Pewnie tak.

Przede mną daleka droga, teraz muszę kilka rzeczy sobie zintegrować z systemem/pulpitem i notyfikacjami (już sam działąjący Kalendarz Google jest dla mnie dużym osiągnięciem), trzymajcie kciuki.

Do muzyki z dysku używam Clementine i jest w miarę w porządku, choć do użyteczności Winampa jej daleko. Może znajdę coś innego.

Jaką przeglądarkę polecicie zamiast Mozilli? W sumie to tęsknię trochę za gestami myszy w Operze. W Popa wbudowany jest Konqueror – to porządna przeglądarka, czy zwolnić 10MB miejsca na dysku i ogarnąć coś porządnego?

Dzięki wam za pomoc, szczególnie tobie, @aegypius ( ͡° ͜ʖ ͡°)