@JustJoinIT: To co Mirki? Na…

@JustJoinIT: To co Mirki? Na zasłużony i wyczekiwany weekend podrzucamy Prasówkę Technologiczną! Częstujcie się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

———
-> Zapisz się na mirkolistę: https://mirkolisty.pvu.pl/list/kqLmWfjCV96YaWzk
-> AlertTag: #justnewsit
———

FRONTEND

1. [wideo] Zobacz, w jaki sposób stworzyć aplikację w #react za pomocą #noodl i łatwo zintegrować Alexę za pośrednictwem Webhooks i rozszerzyć doświadczenie z MQTT.

Więcej na ten temat:

2. [wideo] Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak zbudować klona #youtube w 3React, to mamy dla Ciebie demo tutorialu. Oczywiście na YouTube.

Więcej na ten temat:

3. Chcielibyście lepiej poznać Reduxa? Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą wersją #redux Starter Kit, która tym razem pozwala na używanie #typescript.

Więcej na ten temat:
https://github.com/reduxjs/redux-starter-kit/releases/tag/v0.4.0

4. Sprawdź, jak wykorzystać 3Hooks na przykładzie warstwy odpowiedzialnej za komunikację z #backend. Być może Hooks z czasem wyprą popularne High Order Components i render propsy?

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/wykorzystac-hooks-przykladzie-warstwy-odpowiedzialnej-komunikacje-backendem/

5. Wypróbuj Bugsnag, aby móc automatycznie wykryć błędy w kodzie #javascript w swojej witrynie i uzyskać szczegółowe raporty diagnostyczne oraz powiadomienia o błędach, a wszystko to w czasie rzeczywistym.

Więcej na ten temat:
https://www.bugsnag.com/platforms/javascript/

6. Poznajcie Picker Module do React Native, który świetnie sprawdza się przy funkcji onPress, a także pomaga obejść problem z pickerem w Androidzie.

Więcej na ten temat:
https://github.com/talut/react-native-picker-module

7. Poznaj czwartą, ostatnią część tutoriala MERN Stack, polegającego na budowaniu od początku do końca w React aplikacji CRUD. Ta część jest skupiona na #frontend.

Więcej na ten temat:

The MERN Stack Tutorial – Building A React CRUD Application From Start To Finish – Part 4

8. Droga do równoległego wykonywania kwerend w MySQL jest wreszcie otwarta. Wersja 8.0.14 pozwala, na razie w ograniczonym stopniu, na równoległe wykonywanie zapytań.

Więcej na ten temat:
https://www.percona.com/blog/2019/01/23/mysql-8-0-14-a-road-to-parallel-query-execution-is-wide-open/

9. [wideo] Z tego filmu dowiesz się, jak skonfigurować terminal (zwany też konsolą) w systemie Unix.

Więcej na ten temat:

10. Planujesz przenieść swoją stronę z http do https? Dowiedz się jaka jest między nimi różnica oraz jak dokonać takiej migracji na WordPressie.

Więcej na ten temat:

Jak zainstalować certyfikat SSL na Wordpres’ie? Http na Https.

BACKEND

1. Zbuduj skalowalne, szybkie narzędzie do skracania adresów URL, które będzie obsługiwać zarówno automatyczne, jak i niestandardowe funkcje skracania. Wszystko to przy użyciu Swifta wraz z Vapor3, #redis, #postgres i #docker.

Więcej na ten temat:
https://hackernoon.com/building-a-scalable-url-shortener-service-using-swift-with-vapor3-853032a9a130

2. Jak wiadomo, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to obecnie bardzo nośne tematy, a to wszystko dzięki tak szerokiemu spektrum dziedzin, w jakich można wykorzystać te zagadnienia: od bezzałogowych samochodów do tworzenia nowych leków. Dowiedz się, jak zbudować #python #data Science Container – niezwykle lekki kontener dla najpopularniejszego języka używanego w #machinelearning.

Więcej na ten temat:
https://dev.to/faizanbashir/building-python-data-science-container-usingdocker-3f8p

3. W świecie programistycznym często spotykamy się z pojęciem czystego kodu, które niektórym odbiorcom może wydawać się nieco mgliste. Poznaj podstawowe zasady, którymi powinien kierować się programista, aby móc powiedzieć, że jego kod jest “czysty” – czyli jest w pełni zrozumiały dla innych.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/czysty-kod-czyli-4-zasady-czystego-kodu-c/

4. Dowiedz się, jak tworzyć proste aplikacje #gui w Pythonie dzięki kilku darmowo udostępnionym rozdziałom książki na ten temat.

Więcej na ten temat:
http://www.blog.pythonlibrary.org/

5. Planujesz zostać #devops developerem? Może przydać Ci się roadmap, który zawiera wszystko to, co powinieneś wziąć pod uwagę, aby być konkurencyjnym w 2019 r.

Więcej na ten temat:
https://javarevisited.blogspot.com/2018/09/the-2018-devops-roadmap-your-guide-to-become-DevOps-Engineer.html

6. Jeśli pracujesz lub zamierzasz zacząć pracować na #java 8, to może zainteresować Cię zbiór 5 najlepszych kursów online dla tej wersji.

Więcej na ten temat:
https://javarevisited.blogspot.com/2018/08/top-5-java-8-courses-to-learn-online.html

7. Jeśli jesteś developerem #java, a nie zamierzasz ograniczać się tylko do tego języka, to dobrym pomysłem będzie rozejrzenie się za innymi technologiami. Dowiedz się, który wybór będzie najbardziej opłacalny.

Więcej na ten temat:
https://javarevisited.blogspot.com/2018/02/top-3-jvm-languages-java-programmer-learn.html

8. Jeśli myślałeś o podszkoleniu swojego skilla w #python, to sprawdź 10 darmowych kursów, które mogą Ci w tym pomóc.

Więcej na ten temat:
https://javarevisited.blogspot.com/2018/12/10-free-python-courses-for-programmers.html

9. Dzięki poniższemu tekstowi dowiesz się, jak zaprojektować wzór polecenia w Java na przykładzie elastycznego kodu, który pomoże Ci pisać elastyczne komendy.

Więcej na ten temat:
https://javarevisited.blogspot.com/2016/05/command-design-pattern-in-java-example-code.html

10. Dowiedz się, jak zintegrować #react z #ror aż na trzy sposoby. Poznaj też największe zalety takiego rozwiązania.

Więcej na ten temat:
https://sloboda-studio.com/blog/how-to-integrate-react-with-ruby-on-rails/

INNE

1. Myślisz może o rozpoczęciu kariery testera oprogramowania? Może to okazać się ciekawa i satysfakcjonująca ścieżka. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc zbiór użytecznych materiałów dla początkujących, który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/10-materialow-edukacyjnych-dla-poczatkujacych-testerow/

2. Wine 4.0 to najnowsza stabilna wersja narzędzia do uruchamiania gier i programów przeznaczonych na Windowsa na innych systemach operacyjnych, np. #linux.

Więcej na ten temat:
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Wine-4.0-Officially-Released

3. Front-end dla MS-DOS, podręcznik do AWK i początki języków programowania, czyli zbiór najciekawszych PDF-ów udostępnionych na Hacker News w 2018 r. Naprawdę jest w czym wybierać.

Więcej na ten temat:
https://geek.justjoin.it/front-end-dla-ms-dos-podrecznik-awk-poczatki-jezykow-programowania-zbior-500-przydatnych-pdfow/

4. Magazyn “Computerworld” w dorocznym badaniu wybrali najlepszych pracodawców w branży #it w Polsce. Wśród nagrodzonych są m.in. Britenet, ING Tech Poland oraz HL Tech.

Więcej na ten temat:
https://www.computerworld.pl/news/Najlepsi-pracodawcy-IT-w-Polsce-2019-badanie-Computerworld,411930.html

5. Stało się to, co wielu ludzi wieszczyło już od dawna. #microsoft oficjalnie ogłosił koniec swoich smartfonów, czym przypomina swoim użytkownikom, że najwyższy czas przesiąść się na #android lub #ios.

Więcej na ten temat:
https://www.itworld.com/article/3334963/microsoft-windows/microsoft-declares-the-official-end-to-its-smartphone-era.html

#naukaprogramowania #programowanie #programista15k #technologia #informatyk #ciekawostki