Hej, jesli w święta dopadnie…

Hej, jesli w święta dopadnie Cię nuda, zerknij na najpopularniejsze artykuły o #docker w ostatnim miesiącu

1. Czy kontenery to tylko Docker?

Na przebiegu kilku ostatnich lat, rosnąca popularność Dockera wprowadziła podział na jego zwolenników, jak i przeciwników. Osoba „bezstronna”, na samym początku może szukać odpowiedzi na kilka pytań: Dlaczego Docker? Dlaczego nie wykorzystać czegoś, co było od dawna — LXC? Jaka jest różnica między LXC a Dockerem? Kiedy wybrać kontenery LXC, a kiedy kontenery Dockerowe?

https://bit.ly/Docker_vs_LXC

2. Jak ułatwić sobie życie pracując z Dockerem

Jeżeli zdarzyło Ci się uruchamiać skonteneryzowaną aplikację w innym miejscu niż tylko na Twoim komputerze, to ten post jest zdecydowania dla Ciebie!
Wykorzystując Docker Contexts, pokażę Ci jak ułatwić sobie życie i nie musieć za każdym razem łączyć się do serwera docelowego gdzie działa Docker i Twoja aplikacja.

http://bit.ly/Docker-Contexts

3. Czy Alpine Linux jako obraz bazowy to dobry pomysł?

Głównym powodem, dla którego zaczęto na potęgę wykorzystywać Alpine, jest oczywiście jego rozmiar. 5 MB — tyle waży obraz Alpine. W porównaniu do np. Debiana (125 MB) lub Ubuntu (188MB) jest to spora różnica. W pewnym momencie, z uwagi na rozmiar obrazów, Docker Hub zaczął mieć problemy wydajnościowe. Te problemy z czasem zostały zażegnane, lecz popularność Alpine nadal rosła. Dlaczego należy uważać stosując Alpine jako obraz bazowy oraz jaka jest alternatywa? O tym w artykule!

https://bit.ly/AlpineLinuxVsDistroless

#programowanie #programista15k #programujzwykopem #devops #admin #sysadmin #linux