1.Linux taki zajebisty……

1.Linux taki zajebisty… Ubuntu, podpięte dwa monitory po DP. Za każdym razem jak wybudzam kompa to albo jeden monitor nie działa, albo są w trybie lustrzanym. Trzeba wypiąć wtyczkę od DP i włożyć ponownie to setup się naprawia. Te same monitory, Win10. Zapamiętuje się profil dla monitorów. Za każdym razem po wybudzeniu jest tak samo jak przed uśpieniem.

2. Ubuntu ma zupełnie zjebanego window managera. Kiedy próbuję coś przeciągnąć z okna A do B to okno B się chowa. File explorer nie ma domyślnie paska adresu, żeby z palca wprowadzić ścieżkę. Przeszukiwanie katalogów to jakaś masakra. Normalnie jak w Win10 wciskam przypuśćmy klawisz „K” to mi przeskakuje do pierwszego pliku z nazwą zaczynającą się na „K”. W Ubuntu pokazuje się jakaś gówniana wyszukiwarka plików, która jest zbyt wolna aby miała jakieś praktyczne zastosowanie.

3. Na Ubuntu miałem zajebiste problemy ze sterami do nVIdii. Miałem co najmniej dniówkę z głowy na przeinstalowywaniu sterowników. W końcu udało mi się jakoś opanować sytuację i przez miesiąc pochodził. Po miesiącu padło na amen. Kupiłem nową kartę graficzną bo Ubuntu sobie z nią nie radziło (na Win10 wszystko śmigało).

Muszę w ogóle założyć jakiegoś bloga ze swoimi przygodami z linuxem. Bo to jest temat na dłuższe wpisy. Syf jakich mało.

#linux #windows #ubuntu